Kontakta oss

E-post: norrkoping.ostra@erlaskolan.se
Växel: 010-139 81 50
Reception: 010-139 81 51

Team E-koll: 010-139 81 67
Team 1: 010-139 82 76
Team 2 och 3: 010-139 81 62
Team 4: 010-139 81 63
Team 5: 010-139 82 74
Team 6: 010-139 81 61
Team 7: 010-139 81 64
Team 8: 010-139 81 65
Team 9: 010-139 81 66
Fritids Slottet: 010-139 81 68 & 0721-78 73 03
Fritids Labyrinten: 010-139 81 53 & 0721-78 73 22

Rektor

Oscar Semb
Åk 7-9

Tel: 010-139 81 72
E-post: oscar.semb@erlaskolan.se



Biträdande rektorer

Lina Aréus
Åk E-3 och fritids

Tel: 010-139 81 55
E-post: lina.areus@erlaskolan.se

Pia Romberg
Åk 4-6 och Elevhälsan

Tel: 010-139 81 80
E-post: pia.romberg@erlaskolan.se

Koordinator och Antagningsansvarig

Therese Rötkönen

Växel: 010-139 81 50
Tel: 010-139 81 51
E-post: norrkoping.ostra@erlaskolan.se

Receptionist och Antagningsansvarig

Caroline Regn

Växel: 010-139 81 50
Tel: 010-139 81 78
E-post: norrkoping.ostra@erlaskolan.se


Personal

Lina Aréus

Biträdande Rektor

Magnus Nandorf

IT-ansvarig och Vaktmästare

Oscar Semb

Rektor

Pia Romberg

Biträdande rektor

Therese Rötkönen

Koordinator och Antagningsansvarig

Elevhälsoteam

Ann-Charlotte Palm

Specialpedagog

Johnny Hederberg

Socialpedagog

Lotta Campbell

Kurator 5-9

Mevlude Bala Dragaj

Kurator E-4

Kerstin Wallman Svensson

Specialpedagog

Sonja Palm

Skolsköterska

Ann-Charlotte Möller

Speciallärare

Team Fritids

Sofie Andersson Broberg

Labyrinten

Thomas Olander

Labyrinten

Josefin Hofmeijer

Slottet

Anna Lind

Slottet

Beatrice Isolehto

Team 2 / Labyrinten

Camilla Alm

Team 3 / Labyrinten

Anna Blume

Slottet

Jonas Morey

Slottet

Andreas Ytterström

Team 3 / Labyrinten

Joakim Engström

Slottet

Maria Hjelm

Slottet

Viktor Högsander

Team 2 / Labyrinten

Daniella Chabo

Team 3 / Fritidshemmet

Nora Gharib

Team 2 / Slottet

Team E-1

Diana Löfberg

Team E-koll

Emma Carlberg

Team 1

Lizethe Morsing

Team E-koll

Sadjad Azari

Team E-koll

Sarah Granberg

Team 1

Torbjörn Karlsson

Team E-koll

Team 2-3

Annelie Forsman

Team 2

Åsa Bergling

Team 3

Camilla Alm

Team 3 / Labyrinten

Elvira Andersson-Lööv

Team 2

Susanna Ranlöf

Team 3

Beatrice Isolehto

Team 2

Andreas Ytterström

Team 3

Viktor Högsander

Team 2 / Labyrinten

Team 4-6

Freddie Elofsson

Team 6

Jaana Henriksson

Team 5

Jalaa Shamoun

Team 5

Johanna Nandorf

Team 6

Marcus Johansson

Team 6

Mikael Wassenius

Team 4

Monika Blyberg

Team 6

Jers Anton Pohlman

Team 4

Carolina Lannersund

SU46

Anton Brönnert

Team 4

Cathrine Andersson

Team 5

Gisela Falck

Team 6

Team 7-9

Vesna Milovanovic

Team 8

Klas Jarle

Team 9

Esat Jashari

Team 7

Gentrit Citaku

Team 8

Maggi Isa

Team 7

Marie Qvarfordt

Team 9

Natalie Davidsson

Team 9

Jesper Andersson

Team 7

Annika Ahlström

Team 8

Timmy Abrahamsson

Team 8

Matilda van Doorn

Team 7

Niklas Tiborson

Team 9

Tobias Svensson

Team 8

Lisa Åberg

Team 7

Yalila Ahmed Liazid

Moderna språk

Maria Gonzalez

Moderna språk

Adam Aldhagen

Team 7 

Caroline Regn

Team 8